DOBRZE JEMY

18 Marca 2021

Klasa 1a bierze udział w Ogólnopolskim Programie Edukacyjnym “Dobrze jemy”. Program ma na celu kształtowanie u uczniów prawidłowych nawyków żywieniowych. Na pierwszych zajęciach uczniowie próbowali odpowiedzieć sobie na pytanie „Dlaczego jedzenie jest ważne?”. Podczas lekcji pierwszoklasiści obejrzeli film na którym Królik Marchwian wyjaśnia, czym jest piramida zdrowego żywienia, odgadywali zagadki o warzywach, poznali najważniejsze zasady komponowania posiłków oraz dowiedzieli się, jak ważne są w ich diecie produkty zbożowe, mleczne oraz warzywa i owoce. Później dzieci same budowały piramidę żywieniową według zasad zdrowego i wartościowego jedzenia.
Teraz nasze Pierwszaczki doskonale wiedzą, co powinny jeść żeby być zdrowym,
bo zdrowie jest najcenniejsze!

Marchwianowe ciekawostki : Królik Marchwian jest bardzo ciekawski i uwielbia dowiadywać się nowych rzeczy. Ostatnio przeczytał, że przeciętny człowiek w ciągu całego swojego życia zjada, aż 40 ton żywności. To tyle, ile waży 9 słoni! Niestety, bardzo często takie jedzenie, które kupujemy w sklepie zawiera zbyt dużo cukru. Badania wykazały, że przeciętne dziecko spożywa w ciągu roku tyle cukru, ile samo waży. Na szczęście my już wiemy, że cukier dodany należy ograniczać. Zamiast po batona, lepiej sięgnąć po banana lub inne owoce.

D.S.