WITAJ SZKOŁO!

1 Września 2020

1 września 2020 r. rozpoczęliśmy w naszej szkole Nowy Rok Szkolny 2020/2021. Zachowując podstawowe rygory sanitarne uczniowie spotkali się ze swoimi wychowawcami w klasach. Dla pierwszoklasistów 1 września jest najważniejszym dniem w szkole, bo to właśnie tego dnia dziecko staje się uczniem. Nasi najmłodsi uczniowie zostali dziś włączeni do społeczności szkolnej poprzez uroczyste ślubowanie oraz pasowanie na ucznia czeladzkiej ,, Jedynki'', którego dokonała pani dyrektor Agata Grabowska - Maj. Uczniowie klas pierwszych otrzymali tradycyjnie z inicjatywy Burmistrza Miasta słodkości. Mamy nadzieję, że ta podwójna niespodzianka bardzo spodobała się najmłodszym uczniom szkoły. Cieszymy się, że powiększyła się nasza szkolna rodzina.

Życzymy klasie pierwszej ścian kolorowych i ławek zdrowych.
Wiele hałasu-tylko z radości.
Życzymy, by same szóstki gościły w zeszytach i w dzienniku,
u wszystkich dzieci bez wyjątku,od poniedziałku aż do piątku.

Długopisy,wszystkie pióra niechaj piszą mądrze,ładnie
I niech skrzypią tak jak żuraw,kiedy błąd się gdzieś zakradnie.

Promień słońca niech ukradkiem wejdzie w każdy szkolny zeszyt,
bo kto taką ma zakładkę,tego każda lekcja cieszy.

D.S.