W PLANETARIUM

21 Marca 2023

16 marca klasa IV a uczestniczyła w wycieczce do Planetarium w Chorzowie. Uczniowie wzięli udział w dwóch seansach "Cztery pory roku" oraz zwiedzili wystawę "Geofizyka". Wizyta w jednym z najnowocześniejszych parków nauki na świecie umożliwiła uczniom poznanie zagadnień związanych z trzema dziedzinami nauki: sejsmologią, meteorologią i astronomią. Na sferycznym ekranie można było zobaczyć około 100 milionów gwiazd i podziwiać najdalsze zakątki Wszechświata. Nowoczesne i interaktywne stanowiska ekspozycyjne przedstawiały różne zjawiska fizyczne, a niektórych z nich uczniowie mogli także doświadczyć na własnej skórze (np. symulowane trzęsienie Ziemi). W specjalnych komorach klimatycznych uczniowie przenieśli się na chwilę w różne strefy klimatyczne. Pomiędzy wystawami znaleźliśmy czas na zabawę w chowanego na świeżym powietrzu oraz spacer po parku.

E.K.