Jesteś na: Strona główna / O szkole / Biblioteka / Wydarzenia

ZWYCIĘSTWO W WOJEWÓDZKIM KONKURSIE "PODEJMIJ WYZWANIE CZYTELNICZE"!

Uczniowie naszej szkoły, Dominik Michalski i Beniamin Baryluk, wzięli udział w konkursie organizowanym przez Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką  w Katowicach: "Książka z kubkiem herbaty- czytamy i polecamy".
Regulamin przewiduje zarekomendowanie książki zgodnej z wyzwaniem, które jest publikowane na początku miesiąca. Hasło listopada brzmiało: "Five o'clock". Ten angielski zwyczaj picia herbaty o godzinie piątej po południu, skłaniał do sięgnięcia po literaturę pisarzy z wysp brytyjskich lub książek, których akcja rozgrywa się w Wielkiej Brytanii bądź bohaterowie są Brytyjczykami. Dominik i Benaimin wybrali powieść Juliusza Verne "W osiemdziesiąt dni dookoła świata".
W odsłonie listopadowej zgłoszono aż 195 prac konkursowych ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych naszego województwa! Biorąc pod uwagę ilość zgłoszonych prac oraz wiek uczestników sukces naszych uczniów jest naprawdę duży!
Dominik i Beniamin nakręcili najlepszy film, który w oczach jurorów zasłużył na 1 miejsce.
Serdecznie gratulujemy!
Zachęcamy do obejrzenia:

IV WOJEWÓDZKI KONKURS FOTOGRAFICZNY

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w IV Wojewódzkim Konkursie Fotograficznym "Biblioteka w oczach czytelnika".
Dominik Michalski zajął III miejsce za cykl zdjęć "Miejsce kontrastów i różnorodności". Na tym jednakże nie koniec. Sukces odniosła również Marysia Najbor, która w oczach jury zasłużyła na wyróżnienie.
Serdecznie gratulujemy!!!

GODZINA Z MISIEM PADDINGTONEM

Z okazji Dnia Pluszowego Misia biblioteka szkolna zaprosiła... (więcej w pliku pdf)

SZKOLNY MISTRZ PIĘKNEGO CZYTANIA

W klasach I-III
Julian Grad - kl. IIIa

W klasach I-III
Dominik Michalski - kl. VIa

WYBIERAMY KSIĄŻKI NASZYCH MARZEŃ

Szkoła Podstawowa nr1 w Czeladzi przystąpiła do rządowego programu KSIĄŻKA MOICH MARZEŃ i w związku z tym otrzymała dotację na zakup nowych książek do
zbiorów bibliotecznych. Bibliotekarka zwróciła się z prośbą do uczniów i nauczycieli o udział w ogólnoszkolnym głosowaniu i podawanie propozycji, jakie książki powinny się znaleźć w zbiorach bibliotecznych. Oddając swój głos na konkretną książkę, każdy głosujący miał realny wpływ na to, jakie nowości wzbogacą zbiory biblioteczne.
Złożono wiele ciekawych propozycji tytułów książek, które uczniowie przeczytają z ogromną przyjemnością. Wszystkie sugestie brano pod uwagę przy składaniu zamówienia na książki.

Oto tytuły , które cieszyły się największą popularnością wśród głosujących:
W szkolnym plebiscycie zdecydowanie na pierwszym miejscu znalazł się cykl książek A. MALESZKI : MAGICZNE DRZEWO.

• Czerwone krzesło,
    Tajemnica Mostu,
    Olbrzym,
    Pojedynek,
    Gra,
    Cień smoka

KOLEJNE MIEJSCA ZAJĘŁY KSIĄŻKI:
R. Dahl.: Charlie i fabryka czekolady.
R. Gościnny.: Mikołajek .
Mikołajek i inne chłopaki.
Mikołajek ma kłopoty.
Najnowsze przygody Mikołajka.
C. S. Lewis.: Opowieści z Narnii, komplet (7 tomów),
W. Cichoń: cykl książek o kocie Cukierku.
J. Verne : W 80 dni dookoła świata
H. Webb : Wróć Alfiku!
Zagubiony szczeniaczek.
Kto uratuje Iryska?,
Kto pokocha Psotkę?,
L. Peirce: Zapiski luzaka
J. Kinney: Dziennik cwaniaczka
B. Mull: Baśniobór
D. Terakowska: Władca Lewawu.

KONKURS LITERACKI ,,I TY MOŻESZ ZOSTAĆ AUTOREM KSIĄŻEK DLA DZIECI” CZYLI NOWE PRZYGODY KOTA CUKIERKA

Konkurs polegał na samodzielnym wykonaniu książeczki, opisującej nowe przygody kota Cukierka, bohatera cyklu opowiadań, których autorem jest pan W. Cichoń, poznany przez uczniów naszej szkoły na spotkaniu, które odbyło się 19 X 2015r. Tym razem autorem książki został uczeń, który wymyślił: nową, śmieszną, niesamowitą,  ciekawą przygodę kotka Cukierka i opracował ją w formie książeczki. Praca musiała mieć: stronę tytułową, kolorowe ilustracje a przede wszystkim interesującą treść, opowiadającą nową, wymyśloną przez ucznia przygodę kotka.
Zgłoszone do konkursu książeczki były przyjmowane przez szkolną bibliotekarkę do dnia 25 XI 2015r.
Profesjonalnej oceny prac uczniów dokonał sam autor książek o kocie Cukierku - pan W. Cichoń wybierając spośród wielu prac książeczkę pod tytułem ,,Cukierek - magia wyobraźni. Przygoda w ogródku”, której autorem jest NATANIEL ŚWIERKOT z klasy II a. Uczeń, autor najlepszej pracy otrzymał nagrodę książkową od pana W. Cichonia ze specjalną dedykacją i życzeniami dalszego rozwijania literackiego talentu.
W grudniu wszystkie prace konkursowe zostały pokazane społeczności szkolnej w formie wystawki zorganizowanej w czytelni biblioteki szkolnej. SPOTKANIE Z AUTOREM

KSIĄŻEK DLA DZIECI PANEM WALDEMAREM CICHONIEM

Pan Waldemar Cichoń jest autorem znanych i lubianych książek dla dzieci o przygodach kota Cukierka. Autor będzie opowiadał o pracy i warsztacie pisarza, procesie pisania książek, wplatają c w mini-wykład interesujące i ciekawe informacje dotyczące historii, współczesności i przyszłości książki. Kilkanaście minut poświęci na głośne czytanie fragmentów swoich książek, potem będzie odpowiadał na pytania uczniów.

Kategoria: Powiązane pliki [ 4 ]
  Nazwa pliku Data publikacji Rozmiar Pobierz
Mistrz pięknego czytania-klasy młodsze.pdf Mistrz pięknego czytania-klasy młodsze.pdf 17-02-20 18:31 199.54KB pobierz plik: Mistrz pięknego czytania-klasy młodsze.pdf
Mistrz pięknego czytania-klasy starsze.pdf Mistrz pięknego czytania-klasy starsze.pdf 17-02-20 18:31 198.66KB pobierz plik: Mistrz pięknego czytania-klasy starsze.pdf