FITSCHOOL

13 Maja 2024

f1

Nasza szkoła uzyskała status Placówki Partnerskiej Programu FitSchool. Uczniowie klas I-III rozpoczęli już treningi. Program FitSchool ma na celu umacnianie potencjału zdrowia dzieci poprzez zwiększenie ich poziomu aktywności fizycznej. Jako placówka partnerska w tym projekcie, nasza szkoła kieruje się ku poprawie sprawności krążeniowo-oddechowej uczniów oraz redukcji ryzyka rozwoju chorób cywilizacyjnych.
FitSchool to nie tylko kolejny program sportowy, ale innowacyjne podejście do zajęć wychowania fizycznego, które łączy wykorzystanie nowoczesnych technologii z zaletami regularnej aktywności fizycznej. Jedną z kluczowych cech programu jest możliwość korzystania z gotowych i bezpłatnych lekcji wychowania fizycznego, dostępnych online. Nauczyciel wybiera film treningowy, a uczniowie ćwiczą, naśladując ruchy wirtualnego trenera. To innowacyjne podejście sprawia, że aktywność fizyczna staje się atrakcyjna i dostępna dla wszystkich.
Program nie tylko stawia na aktywność fizyczną, ale także na edukację zdrowotną. Poprzez regularne ćwiczenia i zajęcia wychowania fizycznego, uczniowie zdobywają wiedzę na temat korzyści płynących z aktywnego trybu życia oraz właściwego odżywiania. Dzięki temu programowi, młodzi ludzie uczą się dbać o swoje zdrowie już od najmłodszych lat, co stanowi inwestycję w ich przyszłość.
FitSchool to szansa na rozwój i zdrowie dzieci. Dzięki innowacyjnym podejściom do aktywności fizycznej oraz edukacji zdrowotnej nasi uczniowie będą świadomi, że należy cenić swoje zdrowie i dbać o nie. Jesteśmy dumni z udziału naszej szkoły w tym projekcie i wierzymy, że przyniesie on wiele korzyści dla uczniów.

fitschool.pl

fit3     fit6

fit4     fit5

 

do góry