Strona główna/Aktualności/Spotkanie z Krzysztofem Petkiem

Spotkanie z Krzysztofem Petkiem

6 Grudnia 2021

W mikołajki klasa 5b i 6a udała się do Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Marii Nogajowej na spotkanie z Krzysztofem Petkiem, pisarzem, dziennikarzem i podróżnikiem.
Autor opowiadał o swoich licznych wyprawach m.in. do zamku Vlada Palownika - literackiego pierwowzoru Drakuli w Transylwanii, do Czarnobyla, na Syberię, jak również o podróży wzdłuż Amazonki.
Liczne wędrówki pozwoliły Krzysztofowi Petkowi zbierać materiał do powieści i spotkań z czytelnikami, na których pokazuje fotografie miejsc, ludzi i zwyczajów, z którymi spotkał się na różnych kontynentach.
Pisarz podczas swojego spotkania z uczniami zachęcał do aktywności, rozwijania swoich zainteresowań i pasji, promował empatię oraz otwartość na różnorodność kulturową.
Jako instruktor survivalu, zrobił krótki pokaz samoobrony, podkreślając, że najszlachetniejszym jej systemem jest unikanie konfliktu.
Na koniec uczestnicy spotkania mogli zakupić trylogię „Gra”, która opowiada o młodych ludziach wchodzących w pełnoletność, którym los daje jeszcze jedną szansę na zmianę swojego życia.

do góry