Strona główna/Aktualności/Bezpieczna Szkoła Krokodyla Tirka

Bezpieczna Szkoła Krokodyla Tirka

19 Grudnia 2021

14 grudnia uczniowie klasy 2a uczestniczyli w lekcji online „Bezpieczna Szkoła Krokodylka Tirka”. To edukacyjne przedsięwzięcie powstało z inicjatywy Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego i skierowane jest do najmłodszych uczestników ruchu drogowego. Celem akcji jest promowanie wśród dzieci od najmłodszych lat bezpiecznych zachowań na drodze i wyczulanie młodych umysłów na niebezpieczeństwa, mogące wystąpić w ruchu drogowym. Spotkanie edukacyjne z dziećmi prowadził Inspektor Transportu Drogowego. Interaktywny charakter lekcji, wspierany przez prezentacje multimedialne, umożliwiały uczniom aktywne uczestnictwo. Prowadzący zajęcia, wspólnie z dziećmi, omawiał przepisy i zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Uczniowie odpowiadali na pytania i chętnie rozwiązywali prezentowane zagadki. Zajęcia uatrakcyjniały animowane filmy, których głównym bohaterem był krokodylek Tirek. Dodatkowo, uczestnicy zajęć mieli możliwość zapoznania się ze specyfiką pracy Inspekcji Transportu Drogowego. To była świetna lekcja utrwalająca wiadomości o bezpieczeństwie w ruchu drogowym!