Strona główna/Aktualności/SZKOŁA MYCIA RĄK ELLI I MAXA

SZKOŁA MYCIA RĄK ELLI I MAXA

25 Października 2022

We wtorek, 25 października uczniowie klasy trzeciej  wzięli udział w zajęciach edukacyjnych w ramach akcji profilaktycznej ,,Szkoła mycia rąk Elli i Maxa. Dzieci zapoznały się z bohaterami akcji, którzy są uczniami szkoły podstawowej i uczą innych, jak dbać o właściwą higienę rąk.
Trzecioklasiści przećwiczyli cztery kroki prawidłowego mycia rąk:
- zmocz ręce czystą, ciepłą wodą;
- użyj mydła w płynie, energicznie rozprowadź je na rękach i wyczyść wszystkie powierzchnie rąk (nie zapomnij o kciukach);
- spłucz ręce czystą, ciepłą wodą;
- starannie wytrzyj ręce ręcznikiem papierowym.
Po zadaniach praktycznych uczniowie bezbłędnie rozwiązali test polegający na wskazaniu prawidłowych odpowiedzi na pytania: Kiedy należy myć ręce?  Czym jest właściwa higiena rąk? Dlaczego należy wycierać ręce?
Trzecioklasiści doskonale wiedzą, jak należy prawidłowo myć i suszyć ręce. Przecież to bardzo ważna sprawa!

Dorota Stróżycka