Strona główna/Aktualności/PIERWSZAKI, PLASTUŚ I DZIEŃ JĘZYKA OJCZYSTEGO

PIERWSZAKI, PLASTUŚ I DZIEŃ JĘZYKA OJCZYSTEGO

21 Lutego 2021

Spotkanie Pierwszaczków lekturą p.t. „Plastusiowy Pamiętnik" autorstwa M. Kownackiej było wspaniałą przygodą. Plastuś to zabawny ludzik z plasteliny ulepiony przez Tosię, uczennicę pierwszej klasy. Wraz z innymi mieszkańcami piórnika: gumką „myszką", nożyczkami, ołówkiem i stalówką uczestniczy on w pierwszych szkolnych doświadczeniach Tosi. Pierwszoklasiści też mają za sobą pierwsze próby pisania prawdziwym piórem. Z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego nasi Milusińscy wzięli udział w konkursie kaligrafii. Tutuł Klasowego Mistrza Kaligrafii zdobyli : Amelia Książek i Filip Koterwa. Gratulujemy zwycięzcom!

Podczas omawiania przygód Plastusia były też zajęcia z ,,kleksografii''. Dmuchając przez słomkę uczniowie "rozganiali" farbę po kartce. W ten sposób powstały ciekawe kleksy, które przybrały kształty rozmaitych figur, zwierząt i postaci.

Pierwszakom podobały się przygody Plastusia i związane z nimi zajęcia.

Dzień Języka Ojczystego

D.S.