KONKURS CZYTELNICZY RECENZJA ULUBIONEJ KSIĄŻKI

W maju rozstrzygnięto konkurs "Recenzja ulubionej książki"dla klas IV - VIII.

I miejsce zajęła Magdalena Kaleja (7c)
II miejsce zajęła Joanna Boduch (7a)
III miejsce zajęła Natalia Bednarska (7c)
wyróżnienie Kacper Krzan (4b)
Wszystkim uczestnikom GRATULUJEMY!

KONKURS CZYTELNICZY WOKÓŁ MAGICZNEGO DRZEWA

W dniu 1 marca 2021r. odbył się Szkolny Konkursu Czytelniczy „Wokół Magicznego Drzewa”

I miejsce zajął Tymon Wrzaszcz (5a) i jest reprezentantem naszej szkoły w regionalnym konkursie „Wokół Magicznego Drzewa”
II miejsce zajęła Zuzanna Dulińska (5a)
III miejsce zajęła Kamila Pęciak (6b)
Wszystkim GRATULUJEMY!

MD

KONKURS CZYTELNICZO - PLASTYCZNY DLA KLASY PIERWSZEJ

W dniu 16 lutego odbył się konkurs czytelniczo - plastyczny dla klasy pierwszej pt. "Niebieska dziewczynka".
Zadaniem uczniów było wykonanie ilustracji do wysłuchanej bajki Janiny Porazińskiej.
Wyniki konkursu:
I miejsce - Mikołaj Opoka
II miejsce - Karol Brzeziński
III miejsce - Amelia Książek
Gratulujemy zwycięzcom i wszystkim uczestnikom za ich kreatywność i zaangażowanie.

zwycięzcy

PASOWANIE NA CZYTELNIKA 2021r.

W styczniu klasa pierwsza odbyła pierwszą wizytę w bibliotece szkolnej.
Uczniowie zapoznali się z pracą biblioteki, wykonywali zadania związane z dbaniem o książki, złożyli ślubowanie i zostali pasowani na czytelników biblioteki Szkoły Podstawowej nr 1 im. Stanisławy Łakomik.
Na pamiątkę spotkania uczniowie otrzymali książki przeznaczone dla nich w ramach kampanii społecznej "Mała książka - wielki człowiek"

pasowanie

KONKURS CZYTELNICZY "NIESAMOWITE SKARPETKI"

30 listopada 2020r. odbył się konkurs czytelniczy dla uczniów klas drugich i trzecich.Niesamowite skarpetki
Uczestnicy konkursu musieli wykazać się znajomością treści książki Justyny Bednarek pt. "Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych)" wypełniając test na platformie Teams.

Wyniki konkursu:
I miejsce - Zuzanna Miękina (kl. 3a) i Kacper Wójcik (kl. 2a)
II miejsce -Kazimierz Cichy (kl. 3a)

CO ZMIENIŁO SIĘ W NASZEJ BIBLIOTECE?

W roku szkolnym 2019/2020 nasza bibliotek zmieniła nieco wygląd. Dodaliśmy trochę kolorów eksponując kolorowe okładki książek, wymieniając rozdzielacze alfabetyczne i oklejając ciemne boki regałów.
W czytelni powstał "Kącik młodego czytelnika" przeznaczony dla najmłodszych, którzy mogą tu w czasie przerw i po lekcjach czytać ulubione książki.
Od tego roku wypożyczanie książek odbywa się poprzez system MOL NET+, który gromadzi wszystkich czytelników naszej szkoły, rejestruje wypożyczenia i zwroty, udostępnia rezerwację książek i korzystanie z katalogu on-line. Dzięki kodom kreskowym i czytnikowi można w systemie szybko odszukać każdego czytelnika.

kolorowe regały rozdzielacze alfabetyczne kąci młodego czytelnika kolorowe okładki

PASOWANIE NA CZYTELNIKA

Bibliotekę szkolną odwiedziła klasa pierwsza. Celem wizyty było zaznajomienie się z działalnością biblioteki ale przede wszystkim stanie się jej czytelnikiem.
Po zapoznaniu się z przeznaczeniem wypożyczalni i czytelni uczniowie mieli do zaliczenia trzy zadania. Pierwszym z nich było odnalezienie błędów w tytułach bajek i baśni. Kolejne dotyczyło wysłuchania wiersza i zaprezentowanie do niego improwizacji ruchowej. W ostatnim zadaniu uczniowie musieli podać przykłady właściwego obchodzenia się i poszanowania książek. Wszystkie zadania zaliczone zostały na 6.
Ostatnią częścią wizyty w bibliotece było złożenie przyrzeczenia i pasowania na czytelnika naszej biblioteki.
Na pamiątkę uczniowie otrzymali książki i pamiątkowe zakładki do książek.

Prośby książki