Gdy gaśnie pamięć ludzka, dalej mówią kamienie - 13 grudnia 1981 - pamiętamy (2)

W roku szkolnym 2021/2022 uczniowie klas siódmych i ósmych naszej szkoły przystapili do realizcji projektu zatytułowanego "Gdy gaśnie pamięć ludzka, dalej mówią kamienie-13 grudnia 1981 - pamiętamy". Projekt zwiazany jest z obchodami 40 rocznicy wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. W tym celu uczniowie naszej szkoły mieli za zadanie zorganizować Kącik Historyczno-Patriotyczny poświęcony tym wydarzeniom. Materiały do jego zrealizowania były gromadzone przez uczniów, do których projekt jest skierowany. Uczniowie starali się odszukać wszelkie pamiątki z tamtego okresu, korzystając z zasobów rodzinnych. Po zgromadzeniu materiałów wspólnie przystąpiliśmy do stworzenia miejsca pamięci.