120 lat szkoły

W bieżącym roku Szkoła Podstawowa nr 1 im. Stanisławy Łakomik oraz Szkoła Podstawowa nr 2 im. Marii Konopnickiej świętowała 120 lecie istnienia. Obchody dla naszej szkoły rozpoczęły się 14 października uroczystością na hali MOSiR. Występ artystyczny stanowiło przybliżenie historii obu szkół oraz występy absolwentów. Nie obyło się również bez licznych życzeń i gratulacji. Od 17-21.10.2022r. trwał tydzień otwatry szkoły. W tych dniach miał miejsce zjazd byłych nauczycieli i absolwentów, którzy mieli możliwość obejrzenia prezentacji oraz szkolnej wystawy wspomnień z dawnymi kronikami i zdjęciami. Odbył się mecz siatkówki o Puchar Dyrektora Szkoły, który rozegrali nauczyciele kontra rodzice. Po prawie dwugodzinnych zmaganiach w świetnej atmosferze, przy wspólnej zabawie i występach cheerleaderek mecz zakończył się zwycięstwem drużyny nauczycieli. W środę została zorganizowana loteria. Przygotowano 120 losów z okazji 120 lat szkoły. Loteria cieszyła się wielkim zainteresowaniem wśród uczniów. Kolejnego dnia społeczność naszej szkoły uczestniczyła w dziękczynnej Mszy Świętej w kościele św. Mateusza Apostoła. Eucharystię w naszej intencji sprawował zaproszony ks. dr Ryszard Adrjanek wraz z księdzem proboszczem Zbigniewem Bigajem. Była to okazja by podziękować za 120 lat naszej szkoły i prosić o dalszą pomyślność na kolejne lata. Obchody 120 lecia istnienia naszej szkoły zakończyły się posadzeniem drzewa oraz zakopaniem kapsuły czasu zawierającej listy uczniów uczęszczających do szkoly i pracujących nauczycieli.

Dyrektorki szkół obchodzących jubileusz     Wystawa zdjęć

Zwycięski mecz siatkówki     Wygrane losy

Udział w Mszy Św.     Zakopanie kapsyły i sadzenie drzewa

 Więcej zdjęć w GALERII

 

do góry