Strona główna/Nasza szkoła/Innowacje, Programy i Projekty edukacyjne/Ultimate frisbee jako nowatorska forma aktywności (..)

Celem edukacyjnym innowacji pedagogicznej "Ultimate frisbee jako nowatorska forma aktywności fizycznej na świeżym powietrzu" jest stworzenie możliwości i warunków do rozwoju zainteresowań formami europejskiej i światowej aktywności fizycznej, a także rozwoju fizycznego uczniów w nowatorskiej dyscyplinie. Bardzo ważnym aspektem gry jest tzw. „Spirit of the game”, czyli duch gry oraz gra fair play. Uczniowie poznając te zasady są utwierdzani w tym, że rywalizacja sportowa powinna opierać się o wzajemny szacunek, poszanowanie zasad oraz przede wszystkim dobrą zabawę.

Czas realizacji zadania to drugi semestr roku szkolnego 2022/2023 w ilości 10 godzin lekcyjnych, w których uczniowie będą uczyć się podstaw i przepisów gry, wykonywać podstawowe ćwiczenia oraz rozgrywać fragmenty gry, a także rozgrywać mecze.